Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego

Dane teleadresowe:
ul. Harcerzy Września 3
40-659 Katowice
województwo śląskie
Kontakt:
tel.: +48 (32) 35 70 500

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych

Management

Socjologia bezpieczeństwa narodowego i zarządzania w sytuacjach kryzysowych

Biznes i komunikacja międzynarodowa

Biznes, komunikacja międzynarodowa i dyplomacja

Zarządzanie nieruchomościami

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Turystyka międzynarodowa

STUDIA I STOPNIA

 

Charakterystyka specjalności
Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów z zakresu organizacji i obsługi turystyki międzynarodowej. Studenci wybierający tę specjalność poznają najnowsze osiągnięcia - zarówno teoretyczne, jak i praktyczne - z tej dziedziny. Program studiów zawiera treści z zakresu najnowszych technik i technologii stosowanych w organizacji międzynarodowych usług turystycznych, komunikacji międzynarodowej oraz działań im towarzyszących. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych, takich jak: studium przypadku, zajęcia warsztatowe, opracowywanie konkretnych projektów czy  praktyczne operowanie komputerowymi programami informacyjno - rezerwacyjnymi. W trakcie studiów studenci odbywają praktyki w kraju i zagranicą.

 

Perspektywy zawodowe
Absolwenci GWSH, studiów I stopnia, specjalności Turystyka Międzynarodowa są merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w sektorze usług związanych z turystyką międzynarodową, w tym m.in. w rządowych i pozarządowych organizacjach i instytucjach turystycznych w kraju i zagranicą, jak również w przedsiębiorstwach prywatnych. Przykładowymi stanowiskami pracy, na których absolwenci tej specjalności mogą podjąć zatrudnienie, są: specjalista ds. organizacji i obsługi ruchu turystycznego, pracownik biura podróży, specjalista ds. promocji turystyki miasta lub firmy, pracownik informacji turystycznej, specjalista ds. kontroli jakości i monitorowania przedsięwzięć w turystyce. Absolwenci GWSH specjalności Turystyka Międzynarodowa,mogą również w ramach własnej działalności gospodarczej, otwierać prywatne biura podróży.

 

STUDIA II STOPNIA

 

Charakterystyka specjalności
Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów zajmujących się zarządzaniem w obszarze szeroko rozumianej turystyki międzynarodowej. Studenci wybierający tę specjalność zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami administracji publicznej w zakresie planowania i polityki turystycznej, zrównoważonego rozwoju w turystyce, prawnych i finansowych aspektów realizacji międzynarodowych projektów turystycznych na szczeblu państw, regionów i miejscowości. Współczesne wymagania  przemysłu turystycznego znajdują odbicie w treściach programowych dotyczących międzynarodowego rynku turystycznego, markowych atrakcji turystycznych świata, nowych technik i technologii stosowanych w usługach turystycznych oraz komunikacji i współpracy z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami turystycznymi.

 

Perspektywy zawodowe
Absolwenci GWSH otrzymujący tytuł magistra w specjalności Turystyka Międzynarodowa  przygotowani są merytorycznie i praktycznie do zarządzania firmami działającymi w sektorze międzynarodowych  usług turystycznych i  paraturystycznych, a także do pracy w krajowych i międzynarodowych organizacjach turystycznych oraz instytucjach administracji rządowej i samorządowej związanych z tym sektorem usług. Przykładowymi stanowiskami pracy, na których absolwenci GWSH specjalności Turystyka Międzynarodowamogą podjąć zatrudnienie, są: menedżer krajowych i zagranicznych ośrodków turystycznych, kierownik turystycznych centrów obsługi klienta, specjalista ds. turystyki w strukturach administracji rządowej i samorządowej. Absolwenci tej specjalności, mogą również w ramach własnej działalności gospodarczej, otwierać prywatne biura podróży.

Opis

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) została wpisana do rejestru uczelni niepublicznych pod numerem 36 w 1994 roku i uruchomiła, na mocy decyzji MEN, studia I stopnia (licencjackie) na dwóch kierunkach: Zarządzanie i Marketing oraz Turystyka i Rekreacja.   

 

27 listopada 2001 r., decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (nr decyzji: DSW-2-0145-541/TBM/01), GWSH otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku Turystyka i Rekreacja.

 

Aktualnie GWSH, w ramach czterech wydziałów, dwóch instytutów oraz siedmiu zamiejscowych ośrodków dydaktycznych (w tym w jednym zagranicznym), prowadzi zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym, studia na dwunastu kierunkach kształcenia.

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach jest uczelnią akademicką działającą na terenie Śląska. Stosuje ona edukacyjne standardy Unii Europejskiej. Prowadząc działalność akademicką w wymiarze europejskim, Uczelnia łączy ponad 20-letnią tradycję z podejmowaniem zadań teraźniejszości oraz wyzwań przyszłości. W nauczaniu i wychowywaniu młodzieży Uczelnia dąży do przekazywania najnowszej wiedzy, etosu rzetelnej pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczeństwa, a w badaniach naukowych kieruje się poszanowaniem prawdy oraz pożytkiem społecznym.

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa posiada nowoczesną bazą dydaktyczną zapewniającą prawidłowy przebieg kształcenia prawie dwunastu tysiącom studentów.

Do dyspozycji studentów są m.in. dwie sale gimnastyczne, basen, cztery parkingi, dom akademicki.

warunki rekrutacji



Dokumenty wymagane na studia I i II stopnia:
  • dwa dowodowe zdjęcia (lewy półprofil),
  • świadectwo dojrzałości - oryginał i kserokopia,
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • zaświadczenie lekarskie oraz badania sanitarno - epidemiologiczne (dotyczy tylko kandydatów na studia na kierunku Fizjoterapia i Kosmetologia)
- pobierz wzór zaświadczenia lekarskiego
- pobierz wzór skierowania na badania sanitarno-epidemiologiczne
  • dowody wpłat - na numer konta wygenerowany podczas rejestracji
- opłata rejestracyjna 120zł,
- opłata wpisowa (poza okresem promocyjnym)
- minimum pierwsza rata czesnego
- opłata za pakiet podstawowy (dotyczy kandydantów na kierunki studiów Fizjoterpia oraz Kosmetologia)
  • dodatkowo kandydaci na studia II-go stopnia, czyli magisterskie składają odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z jego kserokopią.

Dokumenty wymagane na studia podyplomowe:
  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu)
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm (dodatkowo 1 zdjęcie formatu 3,5 x 5,5 cm dla kierunków "Przygotowanie Pedagogiczne" oraz "Rachunkowość"
  • kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu)
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny tutaj oraz w Dziale Studiów Podyplomowych)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (wydaje Dział Studiów Podyplomowych)

lokalizacja na mapie
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (1)

szkoła na wysokim poziomie, zatrudnia specjalistów, jak dla mnie na duży plus
Autor: Sara
Ilość wyświetleń: 294279
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu