Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Gdańska Szkoła Wyższa

Dane teleadresowe:
ul. Wydmy 3
80-656 Gdańsk
województwo pomorskie
Kontakt:
tel.: (58) 305 08 12
fax: (58) 305 08 12, w.40

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

Wydział Administracji

Wydział Ekonomiczno-Społeczny

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Turystyka i rekreacja

Wydział Studiów Inżynierskich

Architektura Krajobrazu

Gospodarka przestrzenna

Wydział Zamiejscowy w Olsztynie

Ekonomia

Socjologia

Wydział Zamiejscowy w Słupsku

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Administracja
Specjalności:


Studia I stopnia:
  • administracja publiczna
Absolwenci specjalizacji znają podstawowe problemy funkcjonowania administracji publicznej, gospodarczej z uwzględnieniem odpowiedniej wiedzy prawnej, ekonomicznej i wiedzy o społeczeństwie, zwłaszcza związanej z funkcjonowaniem organizacji i zbiorowości ludzkich. Cechują go umiejętność administrowania mieniem wspólnym oraz umiejętność planowania i zarządzania rozwojem.
  • finanse i rachunkowość

Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy administracyjnej, poszerzonej o wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, a także nabycie umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. Absolwenci mają szanse zdobycia pracy w komórkach finansowo-księgowych każdej jednostki gospodarczej, a także w instytucjach administracji publicznej, w organach podatkowych i skarbowych.

 

Absolwent posiądzie aktualną wiedzę teoretyczną z dziedziny finansów i rachunkowości oraz fun­kcjo­nowania instytucji finansowych i banków. Będzie rozumiał przyczyny i skutki występowania okreś­lonych zjawisk administracyjno-ekonomicznych w wa­runkach otwartej gospodarki rynkowej. Wykształci również praktyczne umiejętności z zakresu wyko­rzystywania narzędzi i instrumentów finansowych w zarządzaniu oraz prowadzeniu sprawozdawczości i rachunkowości. Pracownicy z tak szeroką wiedzą i umiejętnościami są potrzebni w każdej instytucji, mogą pełnić funkcje kierownicze zarówno w ad­ministracji publicznej, jak i podmiotach gospodar­czych.

  • bezpieczeństwo publiczne
Celem studiów jest przygotowanie i wyposażenie absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie zadań administracji państwowej i samorządowej na stanowiskach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.
  • polityka spoleczna i ludnościowo

Celem studiów licencjackich jest zdobycie rozległej wiedzy administracyjnej poszerzonej o wiedzę zakresu demografii i polityki społecznej. Wykształcone umiejętności umożliwiają absolwentom rozpoznawać i analizować procesy społeczno demograficzne w skali regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Absolwent będzie potrafił posługiwać się środkami i narzędziami do realizacji polityki społecznej i ludnościowej przez różne instytucje i organizacje.

Praca: jednostkach administracji rządowej i samo­rządowej, wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy, organizacjach pozarządowych, instytucjach zajmujących się gospodarczym, politycznym i społecznym wymiarem życia publicznego.

  • socjologia administracyjna

Celem studiów jest przygotowanie i wyposażenie absolwenta w wiedzę i kompetencje pozwalające na pełnienie profesjonalnej roli w jednostkach administracji publicznej, między innymi w komórkach badań i analiz, rozwoju i promocji, public relations oraz wydziałach pomocy społecznej, działach kadr, urzędach pracy.

Absolwent posiada znajomość klasycznych i współczesnych teorii socjologicznych pozwalających na opis i wyjaśnianie procesów społecznych, zwłaszcza w społecznościach terytorialnych, a także definiowanie oraz diagnozowanie problemów społecznych, specjalistyczną wiedzę z zakresu subdyscyplin socjologicznych, np. socjologii miasta, socjologii wsi, komunikacji społecznej, socjologii pracy, socjologii problemów społecznych, wiedzę i umiejętności analityczno-badawcze dotyczące przygotowania i realizowania badań różnorodnymi technikami badawczymi oraz analizy danych i formułowania wniosków i zaleceń praktycznych, stosowaną wiedzę interdyscyplinarną z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy, organizacji i zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, polityki społecznej, aktywizacji społeczności lokalnych, etyki zawodowej, zdolności do uczenia się i dostosowywania do zmieniających się warunków i wymagań otoczenia, w tym rynku pracy.

  • Administracja zdrowia publicznego
„Prawo zdrowia publicznego” jest jedną z najmłodszych szczegółowych dziedzin prawa, gdzie w ciągu ostatnich 15 lat notuje się szczególnie dynamiczny jej rozwój. W Polsce jest ona nauczana głównie jako przedmiot w ramach studiów medycznych lub związanych ze zdrowiem publicznym, gdzie wiodącymi są przedmioty medyczne.
Gdańska Szkoła Wyższa oferuje studia z zakresu prawa zdrowia publicznego w ramach studiów I stopnia na kierunku administracja w specjalności „administracja zdrowia publicznego”.
W dzisiejszych czasach doświadczamy dwóch ważnych zjawisk. Z jednej strony mamy duże zainteresowanie problemami zdrowia publicznego przez dużą rzeszę społeczeństwa, z drugiej – proces „starzenia społeczeństwa”.
W obu tych przypadkach pomocni mogą być absolwenci nowej specjalności „administracja zdrowia publicznego”, której celem jest przede wszystkim przekazanie wiedzy z zakresu prawnych regulacji dotyczących systemu funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, podnoszenie umiejętności menadżerskich osób już pracujących w takich placówkach oraz wskazanie praw pacjentów. Proponowana specjalność wpisuje się w program pn. „Narodowe zdrowie na lata 2007-2015”. Ta interdyscyplinarna specjalność obejmuje zagadnienia z zakresu nauk społecznych, prawa, nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.
  • kryminologia
Celem studiów licencjackich na kierunku "administracja" i specjalności "kryminologia" jest przygotowanie i wyposażenie absolwenta w rzetelną wiedzę z dziedziny prawa i administracji, a także w zakresie psychologicznych podstaw funkcjonowania człowieka oraz kryminologii, wiktymologii i polityki kryminalnej. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą absolwentowi zrozumieć zjawiska społeczne związane z przestępczością. Przygotują do skutecznego wykonywanie zadań administracji państwowej i samorządowej na stanowiskach związanych z szeroko rozumianym porządkiem publicznym oraz w instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości, jak Policja, straż miejska, Straż Graniczna, służba więzienna i kuratorska, ośrodki resocjalizacji.

Studia II stopnia:
  • administracja
  • zarządzanie
  • psychopedagogika pracy
Opis

 

Gdańska Szkoła Wyższa (do 2011 r. pod nazwą Gdańska Wyższa Szkoła Administracji) z siedzibą w Gdańsku powstała w 2002 roku. GSW wpisana jest do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod pozycją nr 244 (poprzednio 103 wsz) prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia powstała w pierwszym okresie istnienia Państwowej Komisji Akredytacyjnej, w związku z czym wniosek o założenie szkoły podlegał obowiązkowemu zaopiniowaniu przez Komisję. Wniosek otrzymał opinię pozytywną, co świadczy o uznaniu dla autorskich programów nauczania oraz dla kompetentnej kadry dydaktycznej, posiadającej dorobek i doświadczenie akademickie.

 

Gdańska Szkoła Wyższa prowadzi:
- studia pierwszego stopnia (6-semestralne licencjackie oraz 7-semestralne inżynierskie),
- studia drugiego stopnia (4-semestralne magisterskie),
- studia podyplomowe (2-semestralne).

 

Studia I stopnia odbywają się w systemie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w ramach pięciu wydziałów, w tym dwa zamiejscowe - w Słupsku i Olsztynie, na niżej wymienionych kierunkach i specjalnościach. Studia kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym licencjata lub inżyniera (w zależności od wybranego kierunku studiów).

 

Studia II stopnia odbywają się w systemie niestacjonarnym (zaocznym), na Wydziale Administracji. Studia kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym magistra.

 

Uczelnią w zakresie organizacyjno-administracyjnym zarządza Kanclerz, natomiast działalnością naukowo-dydaktyczną Uczelni kieruje Rektor.

warunki rekrutacji

 

Kandydaci na studia przyjmowani są bez egzaminów wstępnych.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Studentem może zostać każda osoba z wykształceniem średnim.

 

Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku:
1. na semestr zimowy, rozpoczynający się w październiku,
2. na semestr letni, rozpoczynający się w lutym (marcu).


WYMAGANE DOKUMENTY

 

STUDIA I STOPNIA (LICENCJACKIE I INŻYNIERSKIE)

 

  1. umowa o odpłatności za studia
  2. (umowa zawierana jest w dniu rozpoczęcia roku akademickiego, przy odbieraniu indeksu; podczas rekrutacji dostępny jest jej wzór, do wglądu w dziekanacie);
  3. kserokopia świadectwa dojrzałości, oryginał do wglądu;
  4. kserokopia dowodu osobistego, oryginał do wglądu;
  5. jednakowe, aktualne fotografie, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 
  6. dowód wpłaty wpisowego;
  7. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy);
  8. potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy (jeżeli dotyczy);
  9. wypełniona ankieta osobowa kandydata na studia (dostępna w dziekanacie lub TUTAJ).

 

Uwagi dotyczące wypełniania ankiety osobowej kandydata na studia:
1. Ankietę należy wypełniać czytelnie, najlepiej WIELKIMI literami.
2. Semestr zimowy rozpoczyna się w październiku, semestr letni – w lutym.
3. Bezwzględnie należy wypełnić pole PESEL.

 

STUDIA II STOPNIA (MAGISTERSKIE)

 

  1. umowa o odpłatności za studia (umowa zawierana jest w dniu rozpoczęcia roku akademickiego, przy odbieraniu indeksu; podczas rekrutacji dostępny jest jej wzór, do wglądu w dziekanacie);
  2. kserokopia świadectwa dojrzałości, oryginał do wglądu;
  3. kserokopia dyplomu ukończenia studiów I stopnia, oryginał do wglądu;
  4. kserokopia suplementu do dyplomu ukończenia studiów I stopnia, oryginał do wglądu (dot. absolwentów kierunku innego niż „administracja”);
  5. kserokopia dowodu osobistego, oryginał do wglądu;
  6. jednakowe, aktualne fotografie, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 
  7. dowód wpłaty wpisowego;
  8. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy);
  9. potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy (jeżeli dotyczy);
  10. wypełniona ankieta osobowa kandydata na studia (dostępna w dziekanacie lub do pobrania TUTAJ).

 

Uwagi dotyczące wypełniania ankiety osobowej kandydata na studia:
1. Ankietę należy wypełniać czytelnie, najlepiej WIELKIMI literami.
2. Semestr zimowy rozpoczyna się w październiku, semestr letni – w lutym.
3. Bezwzględnie należy wypełnić pole PESEL.

lokalizacja na mapie
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 52082
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu