STUDIA LICENCJACKIE
TRYB ZAJĘĆ I TRYB STUDIÓW
Zajęcia prowadzone są w systemach:
- stacjonarnym: od poniedziałku do piątku, przez 3 lata (6 semestrów)
-
niestacjonarnym: soboty i niedziele, stąd jest to idealna forma studiów dla osób pracujących zawodowo, studia niestacjonarne trwają 3 lata
(6 semestrów)
CZYM JEST KOSMETOLOGIA
Kosmetologia jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się dziedzin dermatologii. To również jedna z najszerszych jej dziedzin. Szczególną uwagę kosmetologia poświęca leczeniu i pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.
CEL KSZTAŁCENIA
Podstawowym celem na kierunku jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych kosmetologów. Kosmetolog Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody. Zajmuje się profilaktyką, która ma na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej, a także problemami dotyczącymi zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.
PERSPEKTYWY I UMIEJĘTNOŚCI ABSOLWENTA KOSMETOLOGII
Absolwent studiów I stopnia uczęszczający na studia kosmetologii w Warszawie w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia zdobywa umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii, w szczególności obejmującą problematykę kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej oraz receptury kosmetycznej i środków zapachowych.
Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia uzyskuje przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług. Jest gotowy do współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Ponadto nabędzie praktyczne umiejętności skutecznego wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz jej doskonalenia.
Do Pobrania
Absolwent kosmetologii może podejmować pracę lub prowadzić własną działalność gospodarczą obejmującą następujące pola aktywności:
- gabinety kosmetyczne;
- gabinety odnowy biologicznej;
- firmy kosmetyczne (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości);
- laboratoria, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych;
- szkoły kosmetyczne;
- redakcje profesjonalnych pism, podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki.
W związku z powyższym absolwent jest przygotowywany do realizacji następujących działań oraz wykorzystywania w praktyce zawodowej poniższych kompetencji:
- posługiwania się terminologią stosowaną w kosmetyce i kosmetologii;
- planowania rodzajów zabiegów kosmetycznych i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem;
- wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań;
- prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania;
- obsługiwania aparatów i urządzeń stosowanych w kosmetyce;
- sporządzania i stosowania preparatów niezbędnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych;
- określania wpływu preparatów kosmetycznych na skórę i organizm człowieka;
- rozpoznawania i charakteryzowania rodzaju skóry;
- diagnozowania stanu skóry oraz przydatków skórnych;
- prowadzenia ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
- przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska;
- organizowania stanowiska pracy zgodnie z wymaganiami ergonomii;
- udzielania pierwszej pomocy;
- wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań;
- posługiwania się językiem obcym (słownictwo ogólne oraz terminologia stosowana w naukach o zdrowiu) w zakresie wspomagającym wykonywanie zadań zawodowych;
- wykorzystywania informacji o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce i kosmetologii;
- czerpania z różnych źródeł informacji oraz z doradztwa specjalistycznego;
- wykonywania zawodu ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
- respektowania przepisów prawa dotyczących działalności gospodarczej i wykonywanych zadań zawodowych;
- nawiązywania kontaktów społecznych w ramach prowadzonej działalności zawodowej;
- organizowania, wyposażania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
STUDIA MAGISTERSKIE
TRYB ZAJĘĆ I TRYB STUDIÓW
Zajęcia prowadzone są w systemach:
- stacjonarnym: od poniedziałku do piątku, przez 2 lata
- niestacjonarnym: soboty i niedziele, stąd jest to idealna forma studiów dla osób pracujących zawodowo, studia niestacjonarne trwają 2 lata
KANDYDACI NA STUDIA
Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku kosmetologia musi posiadać kwalifikację pierwszego stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku. Studia kierowane są przede wszystkim do absolwentów wydziałów chemicznych, farmaceutycznych, absolwentów wyższych uczelni kosmetycznych, ale również kierunków medycznych, około medycznych oraz pokrewnych.
SYLWETKA ABSOLWENTA
Absolwent studiów II stopnia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zdobywa umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Jest przygotowany do planowania i wykonywania zabiegu kosmetycznego w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznanie. Potrafi odczytywać skład kosmetyku i ustalić jego zastosowania. Jest gotowy do pracy z lekarzem dermatologiem, a także do współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, kierowania zespołem kosmetologów oraz nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych. Doskonale porusza się w środowisku branży kosmetologicznej. Absolwent uzyskuje przygotowanie do zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego o pełnym zakresie świadczonych usług. Ponadto nabiera praktycznych umiejętności skutecznego wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz jej doskonalenia.
Absolwent kosmetologii magisterskiej jako specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody będzie mógł prowadzić profilaktyk mającą na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej. Będzie potrafił, po konsultacji z lekarzem dermatologiem, wydawać zalecenia dotyczące pielęgnacji zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.
Do Pobrania
Uruchomienie konkretnej specjalizacji uzależnione jest od liczby zdeklarowanych studentów.
Minimalna liczba konieczna do uruchomienia specjalizacji to 30 osób.
Absolwent może podejmować pracę lub prowadzić własną działalność gospodarczą obejmującą następujące pola aktywności:
- gabinety kosmetologiczne; kosmetologiczno-podologiczne;
- studia wizażu;
- gabinety odnowy biologicznej;
- firmy kosmetyczne (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości);
- laboratoria, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych;
- firmach zajmujących się produkujących kosmetyków, a także w firmach przygotowujących receptury kosmetyczne;
- szkoły kosmetyczne;
- redakcje profesjonalnych pism, podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki.
Absolwent studiów II stopnia jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zapewnia rzetelne przygotowanie zawodowe oraz możliwość zdobycia szerokiej interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie nowoczesnego pielęgniarstwa, kosmetologii, technologii kosmetyku, chemii, chemii kosmetycznej, chemii żywności, dietetyki oraz inżynierii ochrony zdrowia i promocji, a także dziedzin pokrewnych. Głównym celem koncepcji kształcenia na wszystkich realizowanych w Uczelni kierunkach jest osiągniecie przez absolwenta zakładanych efektów w sposób umożliwiający dysponowanie odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi.
Jaką ofertę edukacyjną Uczelnia przygotowała dla przyszłych studentów?
Oferta Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia to atrakcyjne kierunki studiów, które prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kandydaci na studia dokonują wyboru pomiędzy studiami licencjackimi, inżynierskimi i magisterskimi. Uczelnia proponuje także możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych.
Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Studenci Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie mają wyjątkowe warunki, zarówno dla rozwoju swoich kwalifikacji, jak i startu w karierze zawodowej. Absolwenci Uczelni wkraczając na ścieżkę kariery zawodowej są wyposażeni w najważniejsze na rynku pracy kompetencje: aktualną i szeroką wiedzę branżową, praktyczne umiejętności zawodowe dostosowane do aktualnych wymagań rynku pracy oraz kompetencje społeczne.
Uczelnia stawia na praktykę! Poza wykładami, studenci zdobywają umiejętności praktyczne w nowocześnie wyposażonych pracowniach specjalistycznych i laboratoriach.
Już w trakcie studiów studenci mają możliwości rozwoju zawodowego i poznania potencjalnych pracodawców. Dzięki współpracy Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a szczególnie z pracodawcami danego sektora , Uczelnia ułatwia studentom nabycie doświadczenia zawodowego i zetknięcie się z realnym środowiskiem pracy, chociażby poprzez realizacje studenckich praktyk zawodowych.
Studenckie Praktyki Zawodowe mają wyposażyć studenta w umiejętności, które umożliwią mu łatwiejsze uzyskanie pracy w zmieniających się warunkach gospodarki, nastawionej na rozwój, dopasowanie się do potrzeb wyrażanych przez klientów oraz przygotowanie do nadążania za dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zapewnia swoi studentom wsparcie w procesie uczenia się, w rozwoju społecznym, naukowym i/lub zawodowym, a także podejmuje niezbędne działania służące ich efektywnemu wejściu na rynek pracy. Wypracowane na uczelni rozwiązania uwzględniają potrzeby różnych grup studentów: studiujących w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, pracujących zawodowo, studiujących jednocześnie dwa kierunku studiów, kształcących się w ramach programów mobilności oraz osób z niepełnosprawnościami i osób ze szczególnymi potrzebami
W celu ciągłego poszerzania kompetencji zawodowych oraz kompetencji specjalistycznych, związanych z kierunkiem studiów, a dalej zdobywania doświadczeń służących rozwojowi indywidualnemu oraz zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy Uczelnia nieustannie motywuje studentów do podejmowania różnorodnych form aktywności na uczelni, jak i w środowisku społeczno-gospodarczym. Instrumentami w realizacji tych zamierzeń są:
- organizacje studenckie;
- Rady Pracodawców;
- mobilność studentów;
- konkursy promujące umiejętności zawodowe lub aktywność naukową;
- finansowanie aktywności studentów w konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych;
- finansowanie działalności aplikacyjnej i rozwojowej;
- projekty UE;
- porozumienia zawierane ze środowiskiem społeczno – gospodarczym;
- przedsięwzięcia edukacyjne i popularyzujące wiedzę z zakresu dyscyplin naukowych, do których przyporządkowany został kierunek studiów.
Mobilność Uczelni pozwala odpowiadać na zapotrzebowania nie tylko przyszłych studentów, ale również oczekiwań społecznych, dlatego też Uczelnia w każdym roku akademickim jest partnerem wielu wydarzeń branżowych, targów edukacyjnych. WSIiZ pojawi się nie tylko w szkołach średnich w dużych miastach, ale również tych znajdujących się na terenach wiejskich.
WSIiZ reaguje na zmieniające się potrzeby i wymagania współczesnej gospodarki i społeczeństwa. Stale udoskonalane zakresy kształcenia i profile dyplomowania odpowiadają identyfikowanym potrzebom studentów, ale także otoczenia. Od początku funkcjonowania WSIiZ w każdym roku akademickim organizowane są seminaria i konferencje z udziałem pracodawców i przedstawicieli rynku usług medycznych i branży chemii kosmetycznej.
Przewaga konkurencyjna Uczelni to przede wszystkim silny potencjał rozwojowy, w którym dużą role odgrywa kadra akademicka złożona w przewarzającej mierze z praktyków i osób na co dzień pracujących w zawodzie.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie nieustannie inwestuje w swoją infrastrukturę, a w tym w rozwój bazy dydaktycznej, w której najistotniejszą rolę stanowi odwzorowanie realnych warunków rynku pracy, w tym sprzętu, urządzeń, z którymi absolwenci zetkną się w swojej pracy. Pracownie Uczelni są pracowniami bardzo specjalistycznymi, w których to bardzo mocno inwestuje się w technologię, zwłaszcza w urządzenia hi-tech czy też specjalistyczną aparaturę laboratoryjną. Na wyposażeniu uczelni oprócz sprzętu medycznego jest pełna gama sprzętu laboratoryjnego do prowadzenia specjalistycznych zajęć dla kadr medycznych oraz kadr dla branży chemicznej.
Absolwenci Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia są bardzo dobrze oceniani przez otoczenie społeczno-gospodarcze, w tym przez pracodawców, gdyż po skończeniu studiów podsiadając specjalistyczną wiedzę i umiejętności, są wprost przygotowani do pracy zawodowej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia nie uczy rzeczy niepotrzebnych! A dzięki współpracy z otoczeniem biznesowym nauka jest nowoczesna i dostosowana do aktualnych wymagań pracodawców. Uczelnia przygotowując do pracy w najszybciej i najlepiej rozwijających się branżach tym samym oferuje swoim absolwentom dobre perspektywy kariery zawodowej tj.:
POBIERZ INFORMATOR O UCZELNI
Terminy rekrutacji
STUDIA I i II STOPNIA
semestr zimowy: 15 marca do 25 września
semestr letni: 15 listopada do 25 lutego
STUDIA PODYPLOMOWE
semestr zimowy: 15 marca do 31 października
semestr letni: 15 listopada do 25 lutego
STUDIA I STOPNIA STUDIA II STOPNIA |
STUDIA PODYPLOMOWE | |||
Termin składania dokumentów |
KIERUNKI STUDIÓW |
Termin składania dokumentów |
KIERUNKI STUDIÓW | |
SEMESTR ZIMOWY [zajęcia od października] | od 15 marca do 25 września |
PIELĘGNIARSTWO(I stopnia)
KOSMETOLOGIA(I i II stopnia) DIETETYKA ( I i II stopnia) TECHNOLOGIA KOSMETYKU (II stopnia) |
od 15 marca do 31 października | CHEMIA I RECEPTURA KOSMETYKÓW COACHING ZDROWIA DIETETYKA DIETETYKA I SUPLEMENTACJA W SPORCIE DIETETYKA KLINICZNA KOSMETOLOGIA BIOESTETYCZA KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA KOSMETOLOGIA KLINICZNA KOSMETOLOGIA OD PODSTAW KOSMETOLOGIA W ONKOLOGII MARKETING HEALTH & BEAUTY ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA PODOLOGIA PSYCHODIETETYKA TECHNOLOGIA PRODUKCJI KOSMETYKÓW TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA |
- Uczelnie w Polsce
- Kierunki studiów
- Spis zawodów
- Aktualności
- Kontakt
- Polityka prywatności