Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

Dane teleadresowe:
Targowa 65
90-324 Łódź
województwo łódzkie
Kontakt:
tel.: 42) 678 05 50

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Grafika projektowa
SPECJALIZACJA: GRAFIKA PROJEKTOWA

GRAFIKA WYDAWNICZA I REKLAMOWA
    Pracownia Grafiki Użytkowej znajduje się w strukturze Katedry Komunikacji Wizualnej, a kształcenie ukierunkowane jest na:
projektowanie wydawnictw ( prasy, książek, folderów i innych)
projektowanie plakatu,
projektowanie opakowań,
projektowanie reklamy,
projektowanie systemów identyfikacji graficznej,
projektowanie grafiki multimedialnej.

Absolwent po uzyskaniu dyplomu licencjackiego jest przygotowany do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej, a po ukończeniu studiów II stopnia i otrzymaniu dyplomu magistra sztuki również do pracy badawczej i naukowej.

GRAFIKA MULTIMEDIALNA
Nowoczesne środki przekazu jakimi są dziś multimedialne prezentacje oraz internet otwierają nowe możliwości rozwoju grafiki. Dynamiczna, interaktywna forma graficzna, zmienna w czasie i wsparta dźwiękiem, staje się nowym obszarem wizualnej komunikacji odbiorcy z nadawcą. Zrozumienie zasad funkcjonowania dynamicznego obrazu graficznego wraz z tekstem na ekranie monitora, tworzenie wielowarstwowej struktury informacyjnej, należą do głównych aspektów kształcenia studentów w ramach przedmiotu Projektowanie Grafiki Multimedialnej.

W poniższej prezentacji znaleźć można wybrane prace studenckie:
projekty intro do strony internetowej,
projekty prezentacji multimedialnych wybranego tematu z typografii,
projekt animacji.

SYSTEMY IDENTYFIKACJI GRAFICZNEJ
Proces dydaktyczny systemów identyfikacji graficznej ukierunkowany jest na projektowanie: znaków, kodów i systemów znakowych identyfikacji wizualnej firm i produktów rynkowych znaków informacyjnych w przestrzeni architektonicznej zamkniętej i przestrzeni zurbanizowanej.
Absolwent po uzyskaniu dyplomu licencjackiego przygotowany jest do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej, a po studiach II stopnia tj. po otrzymaniu dyplomu magistra sztuki, przygotowany jest także do prowadzenia prac naukowo-badawczych i organizacyjnych we wzornictwie.

ILUSTRACJA I KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA
Program edukacyjny Pracowni Projektowania Książki Artystycznej oparty jest na teorii wychowania estetycznego, która jest propozycją zarówno kształcenia artystycznego jak i ogólnego, mającego zapewnić harmonijny rozwój osobowości studenta. Celem edukacji artystycznej jest doskonalenie umiejętności posługiwania się metaforą wizualną w interpretacji tekstów literackich – ilustracją tj. ilustrowanie bajki, poezji i prozy. Praca ze studentami ukierunkowana jest głównie na rozwijanie indywidualnych predyspozycji artystycznych, wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych. Studenci realizują zadania twórcze w trzech zasadniczych obszarach: książki tradycyjnej - pięknie wydanej, ilustrowanej, o limitowanym nakładzie książki dzieła - unikatowe i eksperymentujące prace artystyczne wykonane w formie książki obiektu książkowego - unikatowe prace artystyczne związane z ideą książki o swobodniejszym charakterze formalnym
Opis
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania to niepaństwowa uczelnia wyższa.Oferuje studia na 3 Wydziałach: Architektury, Wzornictwa, Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Uczelnia kształci na studiach I i II stopnia.
warunki rekrutacji
REKRUTACJA – TERMINY ZAPISÓW I PRZEGLĄDÓW PRAC
Zapisy kandydatów na studia i rozmowy, połączone z przeglądami prac, prowadzone są przez Dziekanat w dwóch terminach.

TERMINY

Termin 1

od 1 czerwca do 30 września każdego roku na semestr zimowy na studia I, II stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

Termin 2

od 3 do 31 stycznia każdego roku na semestr letni na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne) na kierunkach: WZORNICTWO (1,5 roczne) i ARCHITEKTURA WNĘTRZ (2-letnie). Kandydaci z wyznaczonym terminem obrony dyplomu licencjackiego, poświadczonym przez macierzystą uczelnię, zostają przyjęci na studia II stopnia w a r u n k o w o . Warunek obowiązuje do czasu ukończenia studiów I stopnia nie dalej niż do 31 marca danego roku.

ZAPISY NA ROZMOWY I PRZEGLĄDY

Zapisy prowadzone są przez Dziekanat według kolejności złożenia wymaganych dokumentów , wniesienia opłaty rekrutacyjnej i uzgodnienia terminu przeglądu prac kandydata i rozmowy na temat zainteresowań wybranym kierunkiem studiów. W uzgodnionym terminie rozmowy Kandydat zgłasza się z własnymi pracami przygotowanymi według wybranego kierunku studiów: rysunkami, projektami na CD lub ćwiczeniem filmowym/etiudą/fotografiami.

Kandydat po rozmowie i przeglądzie , podpisaniu umowy o kształcenie i wpłacie jednorazowej opłaty wpisowej zostaje wpisany na listę osób przyjętych.
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 45024
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu