Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

Dane teleadresowe:
Targowa 65
90-324 Łódź
województwo łódzkie
Kontakt:
tel.: 42) 678 05 50

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Fotografia
SPECJALIZACJA: FOTOGRAFIA

    Studia na tym kierunku, poza wiedzą teoretyczną oparte są głównie na wykształceniu i pobudzeniu u przyszłych artystów fotografów wyobraźni i fantazji, pozwalających stworzyć świat wizualnych emocji, zobrazować własną wewnętrzną wrażliwość.

FOTOGRAFIA REKLAMOWA

    Jak fotografować? Gdzie znajdować wzory odpowiadające współczesnym poglądom estetycznym i socjologicznym, a także pragnieniom osób stojących z obydwu stron aparatu fotograficznego, to jest modela i fotografa? Niezbędnym jest rozbudzenie w sobie zdrowej ciekawości poznawczej w różnych dziedzinach sztuki: w malarstwie, fotografii, teatrze, muzyce, ale również w literaturze, psychologii, socjologii. To są podstawy pracy na planie fotograficznym. Dzięki temu bardziej świadomie wykorzystujemy możliwości obrazu fotograficznego w oddziaływaniu na widza, tworzymy czytelny, zrozumiały przekaz. Nie naśladujmy nawet największych mistrzów. Zawsze będziemy kimś nieautentycznym, a nasze prace będą odczytywane jako wtórne. Jedynie nasza inność i wyjątkowość może wzbudzić zaciekawienie i szczery podziw dla naszego rozumienia sztuki. Fotografujmy własną bajkę!
                                                                                                                                                                  dr Sergiusz Sachno

FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

    Żyjemy obecnie w świecie skomputeryzowanej techniki i wspaniałych fotograficznych "zabawek". Chwała konstruktorom oraz wszystkim tym, którzy je wymyślili i stworzyli dla ułatwienia naszej pracy. Bądźmy jednak świadomi, że trud tworzenia i artystycznej kreacji jest przed nami. Tematy i obrazy rodzą się w nas. Tylko własna wyobraźnia i fantazja pozwalają stworzyć interesujący świat wizualnych emocji. Bawmy się w nasze fotografie z młodzieńczą pasją. Przefiltrujmy rzeczywistość przez naszą wrażliwość i zobrazujmy poezję, która drzemie w nas. Niech trwa ten nieustający dialog z widzem. Do takich działań namawiam i zachęcam moich studentów podczas wspólnie prowadzonych rozmów o istocie fotografii, a technika i technologia, to tylko narzędzia, które umożliwiają tworzenie.

                                                                                                                 Prof. Mirosław Araszewski Kierownik Katedry Fotografii

DOKUMENT I REPORTAŻ

     Garry Winogrand powiedział, że fotografujemy aby zobaczyć jak wygląda świat sfotografowany. Rozwijając jego słowa możemy skonstatować, że fotografia, szczególnie dokumentalna i reportażowa, jak żadne inne medium pozwala utrwalać zapis chwili, dokumentując świat widziany oczami fotografa. W obliczu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, niezwykle ważne jest wykształcenie umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowego przekazu. Opanowanie warsztatu uwzględniającego nowe media, jak również zrozumienie kontekstu społeczno-historycznego, stwarza szansę studentom pracowni dokumentu i reportażu stania się świadomymi fotografami.
                                                                                                      
                                                                                                                                                Wykładowca Miłosz Krajewski

FOTOGRAFIA AUTORSKA

    Każda fotografia jest niepowtarzalna. Ale nie każda przenosi ważne znaczenia, istotne komunikaty. Fotografia autorska to taka, poprzez którą staramy się dotrzeć do własnego wnętrza i objaśnić je światu. To fotografia, która jest formą subiektywnej autoprezentacji, ale posługuje się językiem zrozumiałym dla odbiorcy. Jest symboliczna i wieloznaczna, niekiedy nieco hermetyczna, ale jednocześnie syntetyczna i uniwersalistyczna w swoim przesłaniu. Wielce istotnym narzędziem na etapie tworzenia takich zdjęć jest nieskrępowana stereotypem wyobraźnia, zaś na etapie ich odbioru - umiejętność poszerzonej, wieloaspektowej interpretacji ich treści.
Opis
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania to niepaństwowa uczelnia wyższa.Oferuje studia na 3 Wydziałach: Architektury, Wzornictwa, Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Uczelnia kształci na studiach I i II stopnia.
warunki rekrutacji
REKRUTACJA – TERMINY ZAPISÓW I PRZEGLĄDÓW PRAC
Zapisy kandydatów na studia i rozmowy, połączone z przeglądami prac, prowadzone są przez Dziekanat w dwóch terminach.

TERMINY

Termin 1

od 1 czerwca do 30 września każdego roku na semestr zimowy na studia I, II stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

Termin 2

od 3 do 31 stycznia każdego roku na semestr letni na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne) na kierunkach: WZORNICTWO (1,5 roczne) i ARCHITEKTURA WNĘTRZ (2-letnie). Kandydaci z wyznaczonym terminem obrony dyplomu licencjackiego, poświadczonym przez macierzystą uczelnię, zostają przyjęci na studia II stopnia w a r u n k o w o . Warunek obowiązuje do czasu ukończenia studiów I stopnia nie dalej niż do 31 marca danego roku.

ZAPISY NA ROZMOWY I PRZEGLĄDY

Zapisy prowadzone są przez Dziekanat według kolejności złożenia wymaganych dokumentów , wniesienia opłaty rekrutacyjnej i uzgodnienia terminu przeglądu prac kandydata i rozmowy na temat zainteresowań wybranym kierunkiem studiów. W uzgodnionym terminie rozmowy Kandydat zgłasza się z własnymi pracami przygotowanymi według wybranego kierunku studiów: rysunkami, projektami na CD lub ćwiczeniem filmowym/etiudą/fotografiami.

Kandydat po rozmowie i przeglądzie , podpisaniu umowy o kształcenie i wpłacie jednorazowej opłaty wpisowej zostaje wpisany na listę osób przyjętych.
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 45017
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu