Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

Dane teleadresowe:
Targowa 65
90-324 Łódź
województwo łódzkie
Kontakt:
tel.: 42) 678 05 50

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Film
SPECJALIZACJA: FILM

    Sztuka operatorska
Studenci tej specjalizacji zdobywają umiejętności pozwalające im na wykonywanie zawodu operatora filmowego w filmie i telewizji. Mogą również pracować jako operatorzy kamer w telewizji /kamerzyści/ oraz w filmie /szwenkierzy/, a także spełniać funkcje asystenckie w dużych ekipach filmowych. Nabyta w Szkole wiedza pozwala również na pracę w zawodzie realizatora światła w studiu telewizyjnym.
Absolwenci tej specjalizacji mogą więc pracować we wszystkich mediach związanych z ruchomym obrazem elektronicznym: studiach reklamowych, wytwórniach filmowych oraz firmach świadczących usługi osobom prywatnym.

Studia na Wydziale wyposażają absolwenta w kompletną wiedzę artystyczną, techniczną i administracyjną potrzebną do założenia własnej firmy produkującej małe formy filmowe, a więc filmy reklamowe, promocyjne i użytkowe.

    Reżyseria
Studenci tej specjalizacji nabywają umiejętności umożliwiające im pracę samodzielnego reżysera filmowego i telewizyjnego, a także dziennikarza realizującego własne reportaże filmowe. Mogą również pełnić funkcje asystenta reżysera, kierownika planu lub drugiego reżysera w dużych ekipach filmowych i telewizyjnych. Podobnie jak absolwenci specjalizacji operatorskiej mogą pracować we wszystkich mediach związanych z ruchomym obrazem: studiach reklamowych, wytwórniach filmowych oraz firmach świadczących usługi osobom prywatnym. Mogą tam pracować również w licznych zawodach pokrewnych, w których przydatna jest wiedza i umiejętności realizatora filmowego.
Studia na Wydziale wyposażają absolwenta w kompletną wiedzę artystyczną, techniczną i administracyjną potrzebną do założenia własnej firmy produkującej małe formy filmowe, a więc filmy reklamowe, promocyjne i użytkowe, a nabyta w Szkole techniczna umiejętność pisania scenariuszy może być niezwykle przydatna w staraniu się o fundusze na własne produkcje.

    Montaż
Studenci tej specjalizacji są wyposażani w umiejętności pozwalające im na pracę montażysty w filmie i telewizji oraz wszędzie tam, gdzie w sposób elektroniczny montuje się lub opracowuje obraz ruchomy. W czasie studiów poznają specyfikę pracy reżysera oraz operatora, więc mogą być szczególnie cennymi współpracownikami na planie filmowym i mogą tam pełnić różne funkcje asystenckie. Podobnie jak reżyserzy i operatorzy uczą się wykorzystywania technik multimedialnych, a poznane narzędzia /programy komputerowe/ dają im możliwość pracy również poza sferą filmu i telewizji. Studia na Wydziale wyposażają absolwenta w kompletną wiedzę artystyczną, techniczną i administracyjną potrzebną do założenia własnego studia montażowego świadczącego usługi zarówno profesjonalistom jak i amatorom.
Opis
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania to niepaństwowa uczelnia wyższa.Oferuje studia na 3 Wydziałach: Architektury, Wzornictwa, Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Uczelnia kształci na studiach I i II stopnia.
warunki rekrutacji
REKRUTACJA – TERMINY ZAPISÓW I PRZEGLĄDÓW PRAC
Zapisy kandydatów na studia i rozmowy, połączone z przeglądami prac, prowadzone są przez Dziekanat w dwóch terminach.

TERMINY

Termin 1

od 1 czerwca do 30 września każdego roku na semestr zimowy na studia I, II stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

Termin 2

od 3 do 31 stycznia każdego roku na semestr letni na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne) na kierunkach: WZORNICTWO (1,5 roczne) i ARCHITEKTURA WNĘTRZ (2-letnie). Kandydaci z wyznaczonym terminem obrony dyplomu licencjackiego, poświadczonym przez macierzystą uczelnię, zostają przyjęci na studia II stopnia w a r u n k o w o . Warunek obowiązuje do czasu ukończenia studiów I stopnia nie dalej niż do 31 marca danego roku.

ZAPISY NA ROZMOWY I PRZEGLĄDY

Zapisy prowadzone są przez Dziekanat według kolejności złożenia wymaganych dokumentów , wniesienia opłaty rekrutacyjnej i uzgodnienia terminu przeglądu prac kandydata i rozmowy na temat zainteresowań wybranym kierunkiem studiów. W uzgodnionym terminie rozmowy Kandydat zgłasza się z własnymi pracami przygotowanymi według wybranego kierunku studiów: rysunkami, projektami na CD lub ćwiczeniem filmowym/etiudą/fotografiami.

Kandydat po rozmowie i przeglądzie , podpisaniu umowy o kształcenie i wpłacie jednorazowej opłaty wpisowej zostaje wpisany na listę osób przyjętych.
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 45023
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu