Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielneUczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Dane teleadresowe:
Pelplińska 7
80-335 Gdańsk
województwo pomorskie
Kontakt:
tel.: 58 769 08 00
fax: 58 769 08 19

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Fizjoterapia

Naszym celem jest:

 • przygotowanie studentów do samodzielnej pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce i leczeniu,
 • przygotowanie do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych,
 • wykształcenie umiejętności przywracania utraconej sprawności fizycznej chorego poprzez leczenie ruchem,
 • przygotowanie do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku,
 • przekazanie wiedzy niezbędnej do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej, planowania i kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej,
 • wykształcenie umiejętności kierowania zespołem terapeutycznym, organizacji i zarządzania placówkami fizjoterapeutycznymi,
 • wykształcenie odpowiedzialności zawodowej, podejmowania trafnych decyzji diagnostycznych i gotowości niesienia pomocy chorym.
Ukończenie studiów upoważnia absolwenta do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), po zdaniu którego uzyskuje prawo wykonywania zawodu
(Dz.U. z 2015 r. poz. 1994 o zawodzie fizjoterapeuty).


Jako absolwent kierunku fizjoterapia zyskujesz:

 • wykształcenie zgodne z najnowszymi trendami europejskimi obowiązującymi w dziedzinie ochrony zdrowia,
 • wiedzę i umiejętności do kształtowania i podtrzymywania sprawności i wydolności człowieka,
 • wiedzę i przygotowanie praktyczne do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników fizykalnych w celach leczniczych (przywracanie sprawności ruchowej),
 • kompetencje fizjoterapeutyczne, organizatorskie, pedagogiczne i badawcze ukierunkowane na zachowanie i przywrócenie sprawności psychofizycznej, zdolności do pracy i czynnego udziału w życiu społecznym.

Jako absolwent fizjoterapii możesz podjąć pracę zawodową w:

 • uzdrowiskach i sanatoriach,
 • placówkach służby zdrowia m.in. w szpitalach,
 • placówkach oświatowych,
 • ośrodkach o charakterze sportowo-rekreacyjnym,
 • klubach sportowych,
 • centrach fitness,
 • gabinetach odnowy biologicznej, masażu, SPA i Wellness,
 • specjalistycznych przychodniach lekarskich,
 • przychodniach i gabinetach rehabilitacyjnych,
 • zakładach przyrodoleczniczych,
 • fundacjach i stowarzyszeniach na rzecz osób niepełnosprawnych,
 • sklepach specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego,
 • sklepach farmaceutycznych.

Program kształcenia został stworzony przy współpracy i w procesie konsultacji w pracodawcami.
Absolwenci mają możliwość dalszego kształcenia na studiach doktoranckich lub studiach podyplomowych.

Opis

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która nieprzerwanie kształci specjalistów z zakresu dietetyki, kosmetologii oraz fizjoterapii, na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.


Tym co nas wyróżnia to innowacyjność działania, ukierunkowanie na rozwój, a także ciągłe dążenie dostosowania oferty do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Niezmienna pozostaje wysoka jakość kształcenia. Uczelnia coraz silniej identyfikowana jest jako centrum kształcenia wykwalifikowanych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu. Kluczowym aspektem w realizacji programu studiów jest dla nas praktyka. Do tej części nauki przywiązujemy szczególną wagę, jako niezbędny element w przyszłej pracy dietetyka, kosmetologa oraz fizjoterapeuty. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że absolwenci opuszczając mury naszej uczelni będą godnie i z pełnym profesjonalizmem kontynuować swoją karierę zawodową i nieść pomoc innym.

Wysoka jakość kształcenia, bogate doświadczenie, kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu lekarzy, specjalistów, ekspertów, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu a także własne profesjonalnie wyposażone pracownie decydują, że Wyższa Szkoła Zdrowia jest bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia fizjoterapeutów, dietetyków, kosmetologów. Dbamy o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej – studenci obowiązkowo odbywają zajęcia kliniczne w szpitalach.


Realizując Projekt „Praktycznie dla zdrowia” – rozwój kompetencji zawodowych w ramach zintegrowanych programów kształcenia (POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00), uczelnia powołała Akademickie Centrum Zdrowia, w którym nasi studenci w sposób praktyczny wykorzystują zdobytą wiedzę, poprzez dodatkowe szkolenia, warsztaty i projekty.


Umożliwiamy odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych i prestiżowych gabinetach. Dysponujemy szeroką bazą placówek, nie tylko na terenie całego kraju, ale także za granicą, co sprawia, że studenci mogą realizować program na najwyższym poziomie. Rozwijają swoje zainteresowania i pasje w aktywnie działających organizacjach studenckich.

Wyższa Szkoła Zdrowia jest członkiem m.in. SPA Industry Association oraz European Network of Physiotherapy in Higher Education. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do systematycznego podnoszenia jakości kształcenia oraz wprowadzania wielu innowacyjnych rozwiązań na kierunku kosmetologia oraz fizjoterapia, a także posłuży do nawiązania długofalowych relacji z wybitnymi specjalistami i ekspertami oraz ośrodkami szkolnictwa wyższego na całym świecie.


Opowiadając na głos otoczenia oraz w trosce o zdrowie studentów i mieszkańców Pomorza cyklicznie organizujemy wydarzenia i warsztaty poświęcone profilaktyce zdrowia. Dbając o komfort naszych studentów w przerwach między zajęciami studenci mogą zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanym do wypoczynku patio.

 

 

warunki rekrutacji

Informacja dla kandydatów i zapisy:

 

Kandydaci na studia I i II stopnia, studia jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe przyjmowani są bez egzaminów wstępnych. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Informacja dla kandydatów i zapisy:  

 

Biuro ds. Promocji i Rekrutacji, pok. 101

Ul. Pelplińska 7, 80-335 Gdańsk

tel.  58 769 08 00/02/03/04

e-mail: rekrutacja@wsz.pl


 
Film o Uczelni

galeria zdjęć

E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 17308
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu