Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj


System studiów:
stacjonarne
niestacjonarne popołudniowe
niestacjonarne sobotnio - niedzielne



Uczelnie w Polsce
Uczelnie w Polsce
Gdańska Szkoła Wyższa

Dane teleadresowe:
ul. Wydmy 3
80-656 Gdańsk
województwo pomorskie
Kontakt:
tel.: (58) 305 08 12
fax: (58) 305 08 12, w.40

wydziały / kierunki
Studia I stopnia
Studia jednolite
Studia II stopnia
Studia

licencjackie
inżynierskie
magisterskie
uzupełniające
podyplomowe

Wydział Administracji

Wydział Ekonomiczno-Społeczny

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Turystyka i rekreacja

Wydział Studiów Inżynierskich

Architektura Krajobrazu

Gospodarka przestrzenna

Wydział Zamiejscowy w Olsztynie

Ekonomia

Socjologia

Wydział Zamiejscowy w Słupsku

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio – niedzielne
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Specjalności:
  • zarządzanie i inżynieria produkcji
Celem kształcenia jest wykształcenie specjalistów, którzy potrafią łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z praktyką gospodarczą. 

Absolwent posiada wiedzę w wybranym zakresie inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i o zarządzaniu. Absolwent posiada umiejętności menedżerskie oraz rozwiązywania zagadnień z wybranego zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami finansowymi i kapitałem, formułowania zadań z zakresu technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności.

Absolwent jest przygotowany do: zarządzania procesami produkcyjnymi w wybranym zakresie inżynierii produkcji, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz udziału w pracach dotyczących doradztwa technicznego i organizacyjnego w wybranym zakresie inżynierii produkcji - mechaniki i budowy maszyn. W tym zakresie absolwent posiada podstawową wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Posiada gruntowną znajomość zasad mechaniki, projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych oraz sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.


  • inżynieria ochrony środowiska
Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy o samym środowisku, jak i obiektach technicznych w nim funkcjonujących, a także nabycie umiejętności łączenia wiedzy inżynierskiej z praktyką gospodarczą. Studia przygotowują do planowania i eksploatacji systemów ochrony środowiska, systemów monitoringu środowiska oraz innych rozwiązań technicznych uwzględniających wymogi ochrony środowiska.

Absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy jako planista i eksplorator obiektów i urządzeń wykorzystywanych w ochronie środowiska w przemyśle, gospodarce komunalnej, a także w służbach zajmujących się środowiskiem naturalnym. Posiadając szeroką wiedzę merytoryczną oraz znając podstawowe akty prawne i normy z zakresu ochrony środowiska, będzie mógł znaleźć zatrudnienie również w administracji publicznej, w komórkach zajmujących się zagrożeniami, jakie niesie rozwój przemysłu, rolnictwa czy aglomeracji miejskich.


  • bezpieczeństwo i higiena pracy
Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy i umiejętności do zajmowania się organizacją pracy służb BHP, zarządzaniem bezpieczeństwem, oceną ryzyka, zapobiegania wypadkom, katastrofom i awariom mogącym w konsekwencji spowodować utratę życia lub zdrowia.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: działach BHP; urzędach państwowych i samorządowych; centrach powiadamiania ratunkowego oraz wydziałach zarządzania kryzysowego administracji publicznej; zakładach produkcyjnych i usługowych; każdym przedsiębiorstwie.

  • logistyka i zarządzanie transportem
Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych i transportowych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także nabycie umiejętności rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich.

 

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach transportowych, jednostkach administracji publicznej w zakresie planowania i nadzoru nad systemami transportowymi.
 

  • inżynieria budownictwa

Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy o samym budownictwie oraz architekturze i urbanistyce, a także nabycie umiejętności łączenia wiedzy inżynierskiej z praktyką gospodarczą. Studia te przygotowują inżyniera do pełnienia podwójnej roli: twórcy techniki i menedżera. Absolwent, oprócz wiedzy specjalistycznej w określonej dziedzinie techniki (budownictwa), uzyska również umiejętności w zakresie ekonomii, finansów, prawa, ekologii, logistyki itp.

Absolwent posiądzie wiedzę w zakresie inżynierii budownictwa oraz nauk ekonomicznych i zarządzania. Będzie przygotowany do podjęcia pracy we wszystkich działach gospodarki, gałęziach przemysłu oraz poszczególnych przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym lub usługowym. Posiadając szeroką wiedzę merytoryczną oraz znając podstawowe akty prawne i normy z zakresu prawa budowlanego, będzie mógł znaleźć zatrudnienie również w administracji publicznej, w komórkach zajmujących się budownictwem, komunikacją i gospodarką komunalną.
 

  • wzornictwo przemysłowe
Celem studiów jest zdobycie rozległej wiedzy technicznej i ekonomicznej oraz umiejętności twórczego projektowania przedmiotów wytwa­rzanych przemysłowo. Absolwent posiądzie umiejęt­ności kreatywnego myślenia i twórczej realizacji własnych pomysłów. Wiedza ta pozwoli na aktywne wspomaganie procesu produkcyjnego przedmiotów użytkowych.

 

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w zakładach produkcyjnych, zespołach projektowych, przy pracach badawczych w zakresie wzornictwa, a także będzie gotowy do prowadzenia własnej działalności designerskiej.


Opis

 

Gdańska Szkoła Wyższa (do 2011 r. pod nazwą Gdańska Wyższa Szkoła Administracji) z siedzibą w Gdańsku powstała w 2002 roku. GSW wpisana jest do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod pozycją nr 244 (poprzednio 103 wsz) prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia powstała w pierwszym okresie istnienia Państwowej Komisji Akredytacyjnej, w związku z czym wniosek o założenie szkoły podlegał obowiązkowemu zaopiniowaniu przez Komisję. Wniosek otrzymał opinię pozytywną, co świadczy o uznaniu dla autorskich programów nauczania oraz dla kompetentnej kadry dydaktycznej, posiadającej dorobek i doświadczenie akademickie.

 

Gdańska Szkoła Wyższa prowadzi:
- studia pierwszego stopnia (6-semestralne licencjackie oraz 7-semestralne inżynierskie),
- studia drugiego stopnia (4-semestralne magisterskie),
- studia podyplomowe (2-semestralne).

 

Studia I stopnia odbywają się w systemie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w ramach pięciu wydziałów, w tym dwa zamiejscowe - w Słupsku i Olsztynie, na niżej wymienionych kierunkach i specjalnościach. Studia kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym licencjata lub inżyniera (w zależności od wybranego kierunku studiów).

 

Studia II stopnia odbywają się w systemie niestacjonarnym (zaocznym), na Wydziale Administracji. Studia kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym magistra.

 

Uczelnią w zakresie organizacyjno-administracyjnym zarządza Kanclerz, natomiast działalnością naukowo-dydaktyczną Uczelni kieruje Rektor.

warunki rekrutacji

 

Kandydaci na studia przyjmowani są bez egzaminów wstępnych.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Studentem może zostać każda osoba z wykształceniem średnim.

 

Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku:
1. na semestr zimowy, rozpoczynający się w październiku,
2. na semestr letni, rozpoczynający się w lutym (marcu).


WYMAGANE DOKUMENTY

 

STUDIA I STOPNIA (LICENCJACKIE I INŻYNIERSKIE)

 

  1. umowa o odpłatności za studia
  2. (umowa zawierana jest w dniu rozpoczęcia roku akademickiego, przy odbieraniu indeksu; podczas rekrutacji dostępny jest jej wzór, do wglądu w dziekanacie);
  3. kserokopia świadectwa dojrzałości, oryginał do wglądu;
  4. kserokopia dowodu osobistego, oryginał do wglądu;
  5. jednakowe, aktualne fotografie, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 
  6. dowód wpłaty wpisowego;
  7. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy);
  8. potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy (jeżeli dotyczy);
  9. wypełniona ankieta osobowa kandydata na studia (dostępna w dziekanacie lub TUTAJ).

 

Uwagi dotyczące wypełniania ankiety osobowej kandydata na studia:
1. Ankietę należy wypełniać czytelnie, najlepiej WIELKIMI literami.
2. Semestr zimowy rozpoczyna się w październiku, semestr letni – w lutym.
3. Bezwzględnie należy wypełnić pole PESEL.

 

STUDIA II STOPNIA (MAGISTERSKIE)

 

  1. umowa o odpłatności za studia (umowa zawierana jest w dniu rozpoczęcia roku akademickiego, przy odbieraniu indeksu; podczas rekrutacji dostępny jest jej wzór, do wglądu w dziekanacie);
  2. kserokopia świadectwa dojrzałości, oryginał do wglądu;
  3. kserokopia dyplomu ukończenia studiów I stopnia, oryginał do wglądu;
  4. kserokopia suplementu do dyplomu ukończenia studiów I stopnia, oryginał do wglądu (dot. absolwentów kierunku innego niż „administracja”);
  5. kserokopia dowodu osobistego, oryginał do wglądu;
  6. jednakowe, aktualne fotografie, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 
  7. dowód wpłaty wpisowego;
  8. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dotyczy);
  9. potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy (jeżeli dotyczy);
  10. wypełniona ankieta osobowa kandydata na studia (dostępna w dziekanacie lub do pobrania TUTAJ).

 

Uwagi dotyczące wypełniania ankiety osobowej kandydata na studia:
1. Ankietę należy wypełniać czytelnie, najlepiej WIELKIMI literami.
2. Semestr zimowy rozpoczyna się w październiku, semestr letni – w lutym.
3. Bezwzględnie należy wypełnić pole PESEL.

lokalizacja na mapie
E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*

Opinie o uczelni (0)

Brak komentarzy
Ilość wyświetleń: 52068
design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu