Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj
Aktualności
Aktualności
27 czerwca 2013
Utworzony w Instytucie Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach kierunek studiów Militarystyka historyczna przygotowano z myślą o młodzieży zainteresowanej problematyką obronności i bezpieczeństwa, historią wojskowości, uzbrojenia oraz konfliktów zbrojnych.

W ramach kierunku przewidziane są 2 specjalności: Bezpieczeństwo militarne we współczesnym świecie oraz Wojskowe dziedzictwo kulturowe.

Obie specjalności wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom społeczeństwa, w tym głównie środowisk młodzieżowych. Pierwsza specjalność (Bezpieczeństwo militarne we współczesnym świecie) jest interesująca ze względu na nowe zjawiska i zagrożenia cywilizacyjne, których jesteśmy świadkami, natomiast druga (Wojskowe dziedzictwo kulturowe) jest cenna ze względu na potrzebę bliższego poznania dziedzictwa kulturowego wojska jako części dorobku społeczeństwa polskiego i jednego z elementów tożsamości narodowej. 

   
fot.mat. wł. UJK

Uzyskane w trakcie studiów wiedza i umiejętności pozwolą absolwentom na twórcze rozwiązywanie problemów w instytucjach i ośrodkach zajmujących się bezpieczeństwem państwa. Absolwent będzie przygotowany do pracy w muzealnictwie i regionalnych ośrodkach promocji turystycznej, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialnych za sferę rozwoju regionalnego oraz instytucjach i ośrodkach naukowych bądź wychowawczych, prowadzących działalność ukierunkowaną na kształtowanie świadomości obronnej i patriotycznej.

Studia przygotowują specjalistów z wykształceniem wyższym do pracy w instytucjach cywilnych i wojskowych, działających w ramach systemu bezpieczeństwa narodowego oraz w strukturach bezpieczeństwa organizacji gospodarczych. Program studiów pozwoli zdobyć wiedzę o zarządzaniu bezpieczeństwem na poziomie gminy i powiatu oraz da dobrą orientację w tej problematyce na poziomie województwa i kraju. Absolwenci będą mogli wykorzystać swoje umiejętności w działaniu praktycznym działając w grupach rekonstrukcji historycznych, organizując imprezy promujące dziedzictwo oręża polskiego, opiekując się zabytkami wojskowymi bądź wspierając instytucje samorządowe w działaniach reklamowych.    

 

Więcej informacji o zasadach rekrutacji na www.ujk.edu/pl/rekrutacja

Dział Nauczania:

tel.: 41 349 72 27

tel./fax: 41 349 72 28

rekrutacja@ujk.edu.pl
Najpopularniejsze kierunki
Uczelnie w miastach
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter podaj nam swój adres e-mail:

Zobacz nasze inne serwisy

design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu