Strona główna
English
Wersja polska


Szukaj
Aktualności
Aktualności
14 maja 2012
Egzaminy maturalne powoli będą dobiegają końca, jednak nie wszyscy absolwenci zdążyli już wybrać dalszą drogę kształcenia. Podczas gdy zdecydowana część tegorocznych maturzystów wybór ten ma już za sobą, to wciąż niektóre osoby zastanawiają się, którą uczelnię wybrać. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się rankingi, na podstawie których przyszli studenci mogą wybrać szkołę wyższą dla siebie.
W rankingu przygotowanym przez tygodnik „Wprost” zwyciężyły dwie uczelnie: Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Collegium Civitas z Warszawy. To, jak się okazuje, jedyne szkoły wyższe, które nie tylko dbają o swoich studentów, ale również interesują się ich losami po ukończeniu studiów.

Jak przeprowadzono ranking?

Do rankingu stanęło osiemdziesiąt siedem uczelni wyższych niepublicznych oraz trzydzieści cztery publiczne. Ocenie podlegało wiele kryteriów, między innymi oceniano liczbę dostępnych profesorów, którzy przypadają na jednego studenta oraz liczbę opublikowanych materiałów, przypadających na jednego akademickiego nauczyciela. Dobra uczelnia, to według opinii redaktorów tygodnika „Wprost” przede wszystkim taka, która nieustannie dba o jakość świadczonych przez siebie usług. Nadciągający niż demograficzny powoduje, że z roku na rok maleje zainteresowanie uczelniami prywatnymi. A w wyniku tego uczelnie muszą się rozwijać. Podnosić jakość usług, zabiegać o studentów oraz pokazać im, że dla nich ważne są również ich losy po zakończeniu studiów i opuszczeniu akademickich murów. Ranking został skierowany przede wszystkim do tegorocznych absolwentów, którzy jeszcze nie wybrali dalszej drogi kształcenia.


Najpopularniejsze kierunki
Uczelnie w miastach
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter podaj nam swój adres e-mail:

Zobacz nasze inne serwisy

design by fast4net


Wersja mobilna
Mapa serwisu